Uncategorized

NYTÅRSTURNERING 2019 …

NYTÅRSTURNERING 2019
Søndag d. 6. januar deltog mange par fra Bendixen Dans ved den årlige nytårsturnering i Køge. Der var turneringer både i standard og latin for alle aldre, og danserne klarede sig flot i årets første turnering og fik gode resultater med hjem.

STANDARD
Børn 2 Debutant
1. plads Daniel & Juliana
5. plads Thor & Rebekka

Børn 2 Talent
3. plads Ofelia & Isabella

Junior 1 Konkurrence
2. plads Tyler & Laura
3. plads William & Anna
5. plads Valdemar & Amanda

Junior 2 Konkurrence
2. plads Emil & Melissa
3. plads Lucas & Amalie
4. plads Daniel & Ida

Ynglinge Konkurrence
1. plads Alexander & Zara

Voksen Konkurrence
4. plads Oliver & Isabella

Voksen Star
3. plads Asbjørn & Sofie

Senior 3 Star
3. plads Torben & Birgitte (M-finale)
3. plads Henrik & Marianne (A-finale)
4. plads Arne & Lydia (A-finale)

LATIN
Børn 2 Debutant
1. plads Daniel & Juliana
2. plads Thor & Rebekka

Børn 2 Talent
3. plads Isabella & Ofelia

Junior 1 Konkurrence
2. plads Tyler & Laura
3. plads William & Anna
5. plads Valdemar & Amanda

Junior 2 Konkurrence
2. plads Lucas & Amalie
3. plads Daniel & Ida
4. plads Emil & Melissa

Ynglinge Konkurrence
2. plads Alexander & Zara

Voksen Konkurrence
3. plads Oliver & Isabella

Voksne Star
5. plads Asbjørn & Sofie

Stort tillykke til alle 🇩🇰🏆

Uncategorized

DDDs DM LATIN OG PROF. Standard …

DDDs DM LATIN OG PROF. Standard

Minibørn Debutant
1. plads og DM guld: Astri og Asta

Børn 1 Rekruttering
2. plads og DM sølv: Albert og Celina

Børn 2 Debutant
4. plads: Daniel og Juliana
6. plads: Thor og Rebekka

Børn 2 Talent
5. plads: Ofelia og Isabella

Børn 2 Star
1. plads og DM guld: Marcus og Kaya

Junior 1 Talent
3. plads og DM bronze: Frederik og Ida-Marie

Junior 1 Konkurrece
3. plads og DM bronze: Tyler og Laura
6. plads: William og Anna
8. plads (semi): Valdemar og Amanda

Junior 2 Konkurrence
4. plads: Frederik og Laura
5. plads: Emil og Melissa
8. plads (m-semi): Lucas og Amalie
9. plads (m-semi): Daniel og Ida Marie
3. plads (a finale): Filip og Caroline

Ynglinge Konkurrence
5. plads: Alexander og Zara

Ynglinge Star
3. plads (a finale): Ivan og Victoria

Voksen Konkurrence
3. plads og DM bronze: Oliver og Isabella
4. plads: Bertram og Maria Louise

Professionel Standard
2. plads og DM sølv: Hanne & Peter

Stort tillykke!